Todek Toddminer C1 Pro mining profitability calculator

Eaglesong (2700W)
TH/s
Nervos
CKB
$/kWh
Day
Profit-$3.64
Rewards (CKB)173.77361
Electricity cost$3.89
Week
Profit-$25.51
Rewards (CKB)1216.41528
Electricity cost$27.22
Month
Profit-$109.33
Rewards (CKB)5213.20836
Electricity cost$116.64
Year
Profit-$1,330.17
Rewards (CKB)63427.36838
Electricity cost$1,419.12
Description
Model Toddminer C1 Pro from Todek mining Eaglesong algorithm with a maximum hashrate of 3Th/s for a power consumption of 2700W.
Most profitable coins for Todek Toddminer C1 Pro
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Nervos CKB | ~2,979.31 sec. | $ 69.6 M $ 2.0 M | 1,076.696.648 T 120.113 PH/s | 721.842 CKB | -$3.64 |
Specifications

| Manufacturer | Todek |
| Model | Toddminer C1 Pro |
| Algorithms | Eaglesong |
| Release | Apr 2020 |
| Site | http://todek.io |
| Size | 300 x 180 x 281mm |
| Weight | 12800g |
| Noise level | 70db |
| Fan(s) | 4 |
| Consumption | 2700 W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |