iBeLink BM-K1+ mining profitability calculator

Kadena (2250W)
TH/s
Kadena
KDA
$/kWh
Day
Profit-$2.91
Rewards (KDA)33.42582
Electricity cost$3.24
Week
Profit-$20.38
Rewards (KDA)233.98072
Electricity cost$22.68
Month
Profit-$87.36
Rewards (KDA)1002.77452
Electricity cost$97.20
Year
Profit-$1,062.89
Rewards (KDA)12200.42334
Electricity cost$1,182.60
Description
Model BM-K1+ from iBeLink mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 15Th/s for a power consumption of 2250W.
Most profitable coins for iBeLink BM-K1+
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Kadena KDA | ~1,630.189 sec. | $ 3.3 M $ 9.5 K | 35.664.757 T 23.778 PH/s | 0.92 KDA | -$2.91 |
Specifications

| Manufacturer | iBeLink |
| Model | BM-K1+ |
| Also known as | BM-K1 PLUS |
| Algorithms | Kadena |
| Release | Sep 2021 |
| Site | https://ibelinktech.com |
| Size | 128 x 201 x 402mm |
| Weight | 9000g |
| Noise level | 74db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 2250 W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 - 40 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |