Goldshell KD6 mining profitability calculator

Kadena (2630W)
TH/s
Kadena
KDA
$/kWh
Day
Profit-$3.22
Rewards (KDA)47.14374
Electricity cost$3.79
Week
Profit-$22.54
Rewards (KDA)330.00621
Electricity cost$26.51
Month
Profit-$96.61
Rewards (KDA)1414.31233
Electricity cost$113.62
Year
Profit-$1,175.36
Rewards (KDA)17207.46669
Electricity cost$1,382.33
Description
Model KD6 from Goldshell mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 26.3Th/s for a power consumption of 2630W.
Most profitable coins for Goldshell KD6
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Kadena KDA | ~1,167.568 sec. | $ 4.1 M $ 30.6 K | 44.464.768 T 29.262 PH/s | 0.923 KDA | -$3.22 |
Specifications

| Manufacturer | Goldshell |
| Model | KD6 |
| Also known as | KD6 Kadena miner |
| Algorithms | Kadena |
| Release | Apr 2022 |
| Site | https://www.goldshell.com |
| Size | 264 x 200 x 290mm |
| Weight | 8500g |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 2630 W |
| Voltage | 176~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |