Goldshell KD5 mining profitability calculator

Kadena (2250W)
TH/s
Kadena
KDA
$/kWh
Day
Profit-$2.84
Rewards (KDA)40.46811
Electricity cost$3.24
Week
Profit-$19.91
Rewards (KDA)283.27675
Electricity cost$22.68
Month
Profit-$85.33
Rewards (KDA)1214.04320
Electricity cost$97.20
Year
Profit-$1,038.20
Rewards (KDA)14770.85889
Electricity cost$1,182.60
Description
Model KD5 from Goldshell mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 18Th/s for a power consumption of 2250W.
Most profitable coins for Goldshell KD5
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Kadena KDA | ~1,570.909 sec. | $ 3.3 M $ 10.1 K | 35.35.020 T 23.948 PH/s | 0.92 KDA | -$2.84 |
Specifications

| Manufacturer | Goldshell |
| Model | KD5 |
| Also known as | KD5 Kadena miner |
| Algorithms | Kadena |
| Release | Mar 2021 |
| Site | https://www.goldshell.com |
| Size | 200 x 264 x 290mm |
| Weight | 8500g |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 2250 W |
| Voltage | 176~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |