Goldshell CK5 mining profitability calculator

Eaglesong (2400W)
TH/s
Nervos
CKB
$/kWh
Day
Profit-$2.24
Rewards (CKB)757.78143
Electricity cost$3.46
Week
Profit-$15.69
Rewards (CKB)5304.47003
Electricity cost$24.19
Month
Profit-$67.24
Rewards (CKB)22733.44300
Electricity cost$103.68
Year
Profit-$818.09
Rewards (CKB)276590.22321
Electricity cost$1,261.44
Description
Model CK5 from Goldshell mining Eaglesong algorithm with a maximum hashrate of 12Th/s for a power consumption of 2400W.
Most profitable coins for Goldshell CK5
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Nervos CKB | ~29.052 sec. | $ 79.4 M $ 3.6 M | 952.9.001 T 95.602 PH/s | 696.46 CKB | -$2.24 |
Specifications

| Manufacturer | Goldshell |
| Model | CK5 |
| Also known as | CKB Miner |
| Algorithms | Eaglesong |
| Release | Mar 2021 |
| Site | https://www.goldshell.com |
| Size | 264 x 200 x 290mm |
| Weight | 8500g |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 2400 W |
| Voltage | 220V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |