Bitmain Antminer S19 XP Hyd (250Th) mining profitability calculator

SHA-256 (5200W)
TH/s
LitecoinCash
LCC
$/kWh
Day
Profit$1,690.21
Rewards (LCC)232291.17835
Electricity cost$7.49
Week
Profit$11,831.45
Rewards (LCC)1626038.24845
Electricity cost$52.42
Month
Profit$50,706.23
Rewards (LCC)6968735.35051
Electricity cost$224.64
Year
Profit$616,925.74
Rewards (LCC)84786280.09784
Electricity cost$2,733.12
Most profitable coins for Bitmain Antminer S19 XP Hyd (250Th)
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
LitecoinCash LCC | ~NaN sec. | $ 6.0 M $ 0.0 | 10.825 M 392.653 TH/s | 500 LCC | $1,690.21 |
Peercoin PPC | ~43,200 sec. | $ 9.0 M $ 1.4 K | 5.932 B 8.807 PH/s | 36.657 PPC | $1.75 |
BitcoinCash BCH | ~NaN sec. | $ 8.7 B $ 76.7 M | 740.315 B 4.992 EH/s | 3.125 BCH | $1.72 |
Bitcoin BTC | ~43,200 sec. | $ 1.6 T $ 14.7 B | 136.607 T 1.053 ZH/s | 3.154 BTC | $1.74 |
DGB-SHA DGB | ~14,400 sec. | $ 68.7 M $ 31.1 M | 623.780 M 32.184 PH/s | 262.24 DGB | $0.46 |
BitcoinSV BSV | - | $ 329.8 M $ 11.7 M | 90.987 B 662.351 PH/s | 6.25 BSV | -$1.80 |
Zetacoin ZET | ~37.895 sec. | $ 0.0 $ 0.1 | 1.158 M 165.815 TH/s | 1 ZET | -$6.16 |
Myriad-SHA XMY | ~1,122.078 sec. | $ 0.0 $ 0.0 | 267.262 B 956.568 PH/s | 250 XMY | -$7.49 |
Unobtanium UNO | - | $ 21.9 K $ 60.8 | 337.409 M 4.208 PH/s | 0.01 UNO | -$7.49 |
Specifications

| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 XP Hyd (250Th) |
| Also known as | Antminer S19 XP Hydro (250Th) |
| Algorithms | SHA-256 |
| Release | Oct 2022 |
| Size | 410 x 170 x 209mm |
| Weight | 13100g |
| Fan(s) | 0 |
| Consumption | 5200 W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |