Bitmain Antminer K7 (63.5Th) mining profitability calculator

Eaglesong (3080W)
TH/s
Nervos
CKB
$/kWh
Day
Profit-$0.38
Rewards (CKB)2895.19968
Electricity cost$4.44
Week
Profit-$2.63
Rewards (CKB)20266.39776
Electricity cost$31.05
Month
Profit-$11.25
Rewards (CKB)86855.99041
Electricity cost$133.06
Year
Profit-$136.90
Rewards (CKB)1056747.88326
Electricity cost$1,618.85
Description
Model Antminer K7 (63.5Th) from Bitmain mining Kadena Eaglesong with a maximum hashrate of 63.5Th/s for a power 3080W of 3154W.
Most profitable coins for Bitmain Antminer K7 (63.5Th)
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Nervos CKB | ~2,979.31 sec. | $ 69.6 M $ 2.0 M | 1,077.186.540 T 98.336 PH/s | 568.437 CKB | -$0.38 |
Specifications

| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer K7 (63.5Th) |
| Algorithms | Eaglesong |
| Release | Jan 2023 |
| Site | https://shop.bitmain.com |
| Size | 430 x 195.5 x 290mm |
| Weight | 16100g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 3080 W |
| Voltage | 200~240V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |