Goldshell KD6 mining profitability calculator

Kadena (2630W)
TH/s
Kadena
KDA
$/kWh
Day
Profit-$3.22
Rewards (KDA)54.48385
Electricity cost$3.79
Week
Profit-$22.57
Rewards (KDA)381.38693
Electricity cost$26.51
Month
Profit-$96.74
Rewards (KDA)1634.51541
Electricity cost$113.62
Year
Profit-$1,176.96
Rewards (KDA)19886.60413
Electricity cost$1,382.33
Description
Model KD6 from Goldshell mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 26.3Th/s for a power consumption of 2630W.
Most profitable coins for Goldshell KD6
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Kadena KDA | ~1,600 sec. | $ 3.5 M $ 16.9 K | 38.363.483 T 23.075 PH/s | 0.92 KDA | -$3.22 |
Specifications

| Manufacturer | Goldshell |
| Model | KD6 |
| Also known as | KD6 Kadena miner |
| Algorithms | Kadena |
| Release | Apr 2022 |
| Site | https://www.goldshell.com |
| Size | 264 x 200 x 290mm |
| Weight | 8500g |
| Noise level | 80db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 2630 W |
| Voltage | 176~264V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |