Goldshell KD BOX II mining profitability calculator

Kadena (400W)
TH/s
Kadena
KDA
$/kWh
Day
Profit-$0.47
Rewards (KDA)10.41683
Electricity cost$0.58
Week
Profit-$3.27
Rewards (KDA)72.91780
Electricity cost$4.03
Month
Profit-$14.03
Rewards (KDA)312.50487
Electricity cost$17.28
Year
Profit-$170.67
Rewards (KDA)3802.14257
Electricity cost$210.24
Description
Model Goldshell KD BOX II (5Th) from Goldshell mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 5Th/s for a power consumption of 400W.
Most profitable coins for Goldshell KD BOX II
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Kadena KDA | ~807.477 sec. | $ 3.5 M $ 15.7 K | 38.147.363 T 23.309 PH/s | 0.92 KDA | -$0.47 |
Specifications

| Manufacturer | Goldshell |
| Model | KD BOX II |
| Also known as | KD BOX II Kadena |
| Algorithms | Kadena, Kadena |
| Release | Jan 2023 |
| Site | https://www.goldshell.com |
| Size | 178 x 150 x 84mm |
| Weight | 2000g |
| Noise level | 35db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 400 W |
| Voltage | 100~240V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 35 °C |
| Humidity | 0 - 65 % |