Dayun Zig M1 mining profitability calculator

Myr-Groestl (220W)
GH/s
Verge-Groestl
XVG
$/kWh
Day
Profit$19.90
Rewards (XVG)5840.11933
Electricity cost$0.32
Week
Profit$139.29
Rewards (XVG)40880.83532
Electricity cost$2.22
Month
Profit$596.97
Rewards (XVG)175203.57994
Electricity cost$9.50
Year
Profit$7,263.15
Rewards (XVG)2131643.55598
Electricity cost$115.63
Description
Model Zig M1 from Dayun mining 5 algorithms (Groestl,Myriad-Groestl, Lbry, Pascal, Lyra2REv2) with a maximum hashrate of 4.3Gh/s for a power consumption of 784W.
Most profitable coins for Dayun Zig M1
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Verge-Groestl XVG | ~778.378 sec. | $ 57.2 M $ 2.8 M | 0.015 613.740 KH/s | 0.001 XVG | $19.90 |
Verge-Lyra2REv2 XVG | ~10,800 sec. | $ 57.2 M $ 2.8 M | 8.717 217.100 MH/s | 0.001 XVG | -$0.03 |
GroestlCoin GRS | - | $ 608.0 K $ 0.0 | 547.129 K 33.802 TH/s | 5 GRS | -$0.28 |
Myriad-Groestl XMY | - | $ 0.0 $ 0.0 | 61.670 K 220.726 GH/s | 250 XMY | -$0.31 |
LBRY LBC | - | $ 0.0 $ 0.0 | 1.077 T 665.883 TH/s | 240.5 LBC | -$0.01 |
Monacoin MONA | ~NaN sec. | $ 9.8 M $ 14.9 K | 0.000 0.000 H/s | 0 MONA | -$0.04 |
Specifications

| Manufacturer | Dayun |
| Model | Zig M1 |
| Algorithms | Groestl, LBRY, Lyra2REv2, Pascal, Myr-Groestl |
| Release | Nov 2018 |
| Size | 140 x 170 x 300mm |
| Weight | 5800g |
| Noise level | 40db |
| Fan(s) | 2 |
| Consumption | 200 W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |