Bitmain Antminer L7 (9.16Gh) mining profitability calculator

Scrypt (3425W)
GH/s
Worldcoin
WDC
$/kWh
Day
Profit$49,775,498,220.97
Rewards (WDC)26195768624786.50000
Electricity cost$4.93
Week
Profit$348,428,487,546.78
Rewards (WDC)183370380373505.50000
Electricity cost$34.52
Month
Profit$1,493,264,946,629.04
Rewards (WDC)785873058743595.00000
Electricity cost$147.96
Year
Profit$18,168,056,850,653.28
Rewards (WDC)9561455548047072.00000
Electricity cost$1,800.18
Description
Model Antminer L7 (9.16Gh) from Bitmain mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 9.16Gh/s for a power consumption of 3425W.
Most profitable coins for Bitmain Antminer L7 (9.16Gh)
| Name | Block time | Market cap. Exchange volume | Current difficulty Nethash | Block reward | Profit 24h |
|---|---|---|---|---|---|
Worldcoin WDC | - | $ 0.0 $ 0.0 | 23.296 K NaNH/s | 3311832211713.8 WDC | $49,775,498,220.97 |
Florin FLO | ~9,600 sec. | $ 1.1 K $ 0.0 | 190.530 10.628 GH/s | 1.563 FLO | $0.55 |
Dogecoin DOGE | ~0.608 sec. | $ 15.6 B $ 662.5 M | 39.210 M 2.631 PH/s | 10000 DOGE | -$0.61 |
DGB-Scrypt DGB | ~60 sec. | $ 84.8 M $ 3.9 M | 270.504 K 12.669 TH/s | 265.2 DGB | -$4.09 |
Litecoin LTC | ~3,200 sec. | $ 4.1 B $ 1.4 B | 95.552 M 2.614 PH/s | 6.271 LTC | -$4.29 |
Einsteinium EMC2 | ~28,800 sec. | $ 88.0 K $ 0.0 | 613.387 56.346 GH/s | 2 EMC2 | -$4.70 |
Myriad-Scrypt XMY | - | $ 0.0 $ 0.0 | 117.902 M 421.988 TH/s | 250 XMY | -$4.93 |
Viacoin VIA | ~NaN sec. | $ 139.5 K $ 2.0 | 213.670 K 38.328 TH/s | 0.001 VIA | -$4.93 |
Verge-Scrypt XVG | ~238.017 sec. | $ 77.3 M $ 3.0 M | 1.340 32.260 MH/s | 0 XVG | -$4.93 |
Specifications

| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L7 (9.16Gh) |
| Also known as | Antminer L7 9160Mh |
| Algorithms | Scrypt |
| Release | Nov 2021 |
| Size | 195 x 290 x 370mm |
| Weight | 15000g |
| Noise level | 75db |
| Fan(s) | 4 |
| Consumption | 3425 W |
| Voltage | 220V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |